Przejdź do treści

Spotkanie rodzin misjonarskich

  • przez

W dniach 2 – 4 października 2009 rodziny naszych misjonarzy spotkały się na corocznym zjeździe. W spotkaniu, którego miejscem w tym roku był Stradom, wzięło udział 21 osób. Gościliśmy rodziny księży: Józefa Klatki (Madagaskar), Stefana Koska (D.R. Kongo), Pawła Wierzbickiego (prowincja chińska), Włodzimierza Małoty (Papua Nowa Gwinea), Marka Maszkowskiego (Madagaskar), Andrzeja Stepańczuka (Tajwan), Macieja Mecha (Kazahstan), Kazimierza Bukowca (Madagaskar), Dariusza Błaszczyka (Białoruś) i Jana Trzopa (Ukraina).

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Ksiądz Wizytator Arkadiusz Zakręta, Ksiądz Superior Józef Łucyszyn oraz dwaj misjonarze przebywający na odpoczynku w Ojczyźnie: Ksiądz Józef Klatka i Ksiądz Stanisław Wnuk, którzy podzielili się z uczestnikami spotkania doświadczeniem długoletniej posługi misjonarskiej na Madagaskarze. Swoje wystąpienie zilustrowali przeźroczami. Zespół „Lazaryści” sprawił miłą niespodziankę pojawiając się na spotkaniu z propozycją wspólnego śpiewania i modlitwy.

Niezwykłe wzruszenie wywołało we wszystkich uczestnikach spotkania, świadectwo Pani Doroty Szostak – siostrzenicy księdza Józefa Klatki. Pani Dorota w szkole, w której pracuje a także w swojej rodzinnej parafii, organizuje spotkania propagujące ideę misyjną oraz pomoc materialną dla misji na Madagaskarze. Dzięki jej inicjatywie i zaangażowaniu młodzież szkolna zna problematykę misyjną i modli się za misje. Wspólnie z proboszczem parafii w Niegowici, Pani Dorota zorganizowała pomoc, dzięki której wybudowano nowy kościół w parafii Manantenina na Madagaskarze.

Uczestnicy spotkania wyrazili swoją wdzięczność i radość z możliwości takich spotkań oraz ustalili, że następne spotkanie odbędzie się za rok w Częstochowie.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »