Przejdź do treści

Galeria

Księża Misjonarze na Madagaskarze

Praca polskich misjonarzy świętego Wincentego a Paulo na Madagaskarze rozpoczęła się w 1970 roku wraz z przybyciem pierwszego Konfratra, ks. Huberta Sinki, wcześniej pracującego w Brazylii. Idea posłania polskich misjonarzy na Madagaskar kiełkowała od dawna, ale została dopiero zrealizowana na prośbę naszego ks. bpa Piotra ZEVACO CM, wówczas biskupa diecezji Fort-Dauphin który zwrócił się ze stosowną prośbą do ówczesnego Asystenta Generalnego odpowiedzialnego za misje ks. Floriana Kapuściaka.

Księża Misjonarze w Kongo

Konfratrzy Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy przybyli do Demokratycznej Republiki Kongo (wówczas Zair) w 1976. Są tam obecni do dziś, chociaż wraz z rozwojem miejscowych powołań pracuje ich tutaj coraz mniej. Przez dzięki swojemu zaangażowaniu i gorliwości doprowadzili do rozwoju miejscowego Kościoła i do utworzenia niezależnej Prowincji Kongo Zgromadzenia Misji.

Księża Misjonarze na Ukrainie

Ideę powrotu Misjonarzy na Ukrainę podjął ówczesny wizytator polskiej prowincji ks. Stanisław Wypych CM. Pierwszym misjonarzem, który przybył z Polski na tereny Ukrainy, był ks. Stanisław Irisik CM. Ks. Kardynał Marian Jaworski skierował go najpierw do Iwano-Frankowska, a półtora miesiąca później do Czerniowiec. Po dwóch latach dołączyli do niego i rozpoczęli pracę w Storożyńcu ks. Marek Chociej CM i ks. Marek Maszkowski CM. 

Galeria Wideo

Boże Narodzenie w Wincentyńskiej Misji Fatima na Papui Nowej Gwinei, 2009. Polscy Misjonarze na Ukrainie, Polscy Misjonarze w Kazachstanie, Zgromadzenie Misji na Madagaskarze oraz Misjonarze w Kongo. Galerię wideo zobacz na stronie lub obejrzyj na YouTube

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »