Przejdź do treści

Spotkanie rodzin misjonarzy w Częstochowie

  • przez

W tym roku, w dniach 2 do 4 lipca, na życzenie rodziców naszych misjonarzy, coroczne spotkanie rodzin misjonarzy miało miejsce w Częstochowie. Dzięki gościnności Sióstr Miłosierdzia, uczestnicy, mogli spotkać się nie tylko ze sobą i misjonarzami, ale także z Matką Najświętszą, naszą Królową. Dlatego najważniejszym punktem spotkania była Msza święta przed cudownym obrazem Pani Jasnogórskiej w sobotę 3 lipca o godz. 9:00, w czasie której pod przewodnictwem księdza Rafała Brukarczyka, modliliśmy się w intencji wszystkich naszych misjonarzy oraz Przyjaciół Misji, którzy w jakikolwiek sposób wspierają dzieło misyjne Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Z podobną intencją, uczestniczyliśmy w tym samym dniu w Apelu Jasnogórskim.

Gościliśmy dwóch misjonarzy: księdza Rafała Brukarczyka, misjonarza w Hondurasie i księdza Macieja Mecha , misjonarza w Kazachstanie. Obaj misjonarze podzieli się z uczestnikami swoimi radościami i troskami pracy misyjnej oraz przybliżyli nam życie ludzi, wśród których głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu. Nie zabrakło serdecznej wymiany poglądów i dzielenia się radością corocznego spotkania.

Odnotowano, że wiele rodzin naszych misjonarzy jest obecnych na spotkaniach a Pan Longin Maszkowski – tato księdza Marka, pobił swoisty rekord uczestnicząc we wszystkich spotkaniach odkąd jego syn pojechał do pracy misyjnej na Madagaskar. Gratulujemy i liczymy, że na następne spotkanie przyjadą przedstawiciele wszystkich rodzin.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »