Przejdź do treści

Niedziela Misyjna 2010

 • przez

W przededniu 84. Niedzieli Misyjnej, która przypadnie w tym roku 24 października Sekretariat Misyjny oddaje w ręce czytelników jesienną edycję Wiadomości Misyjnych, która w tych dniach dotrze do miejsc, w których jak zawsze można nasz Biuletyn znaleźć. Tematem przewodnim obecnego numeru jest Madagaskar. Ma to związek z przypadającą w obecnym czasie 40. rocznicą rozpoczęcia pracy misyjnej na Wyspie przez polskich Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, którą redakcja Wiadomości Misyjnych chce w ten sposób upamiętnić.

W aktualnym numerze Biuletynu Misyjnego przeczytamy:

 • Wywiad z Księdzem Marcinem Wiśniewskim (str. 2)
  Ksiądz Marcin Wiśniewski wstąpił do Zgromadzenia Misji w 1965 roku. Po święceniach kapłańskich w 1971 roku wyjechał do pracy misyjnej na Madagaskarze, gdzie prze- bywa do dnia dzisiejszego. Okazją do rozmowy był urlop spędzony w ostatnich tygodniach w Polsce.
 • List z Hondurasu (str. 27)
  Ks. Rafał Brukarczyk CM przesyła podziękowania za dar serca przyjaciół misji, dzięki któremu jego praca misyjna w parafii NMP z Góry Karmel w Sico stanie się łatwiejsza. Dzięki darowi mógł kupić motocykl terenowy.
 • Spotkanie Rodzin Misjonarzy (str. 28)
 • O działalności kół misyjnych: (str.29)
  – Koło Misyjne Kleryków Zgromadzenia Misji
  – Wągrowiec – Zespół Szkół Ponadgimnazjaknych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka
 • Sprawozdanie z realizacji naszych projektów (str. 32)
 • W środkowej części numeru umieszczona jest specjalna wkładka przybliżająca Madagaskar i historię obecności polskich Misjonarzy

Aktualne wydanie „Wiadomości Misyjnych”można otrzymać w parafiach Misjonarskich i kołach misyjnych. Można go także zamówić w Sekretariacie Misyjnym i zostanie wysłany na wskazany przez Państwa adres. Zamówienia składać za pośrednictwem poczty elektronicznej pisząc na adres: sekretariatmisyjny@misjonarze.pl

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »