Przejdź do treści

Wiadomości Misyjne nr 38 (1/2016)

  • przez

Wraz z nowym rokiem, kolejne zmiany w „Wiadomościach Misyjnych”. Nowa okładka i grafika, więcej informacji z życia na misjach, a na Facebooku – codziennie nowe informacje od naszych misjonarzy z Madagaskaru, Beninu i Papui Nowej Gwinei.

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim przyjaciołom misji, darczyńcom i ofiarodawcom za wsparcie i pomoc w rozwijaniu Dzieła Misji. Co miesiąc, w drugi czwartek miesiąca, modlimy się w Waszej intencji w czasie Mszy św. w naszym kościele seminaryjnym.

A w najnowszym, 38. numerze, „Wiadomości Misyjnych” m.in.:

  • W sercu islamu – wywiad z siostrą Anną Pasturczak,
  • Sprawozdanie z dwóch lat pracy w seminarium w Papui Nowej Gwinei ks. Jacka Tendeja,
  • List od ks. Marcina Wróbla, który rozpoczął swoją pracę misyjną w Papui Nowej Gwinei,
  • Projekt M3: Gala Finałowa II Edycji Projektu,
  • Z Archiwum WM: Boże Narodzenie w Chinach.

Nie zabrakło również: Papieskich Intencji Misyjnych na 2016 r., recenzji kolejnej „misyjnej” książki, krótkiego życiorysu świętego Zgromadzenia oraz relacji z Tygodnia Misyjnego w Seminarium Księży Misjonarzy.

„Evangelii Nuntiandi” – pierwszy dokument o Ewangelizacji

W poprzednim numerze pisaliśmy o 50 rocznicy dekretu Soboru Watykańskiego II na temat misyjnej działalności Kościoła zatytułowanego „Ad Gentes”. Odnowioną świadomość misyjną pogłębiał w czasie swego pontyfikatu papież Paweł VI. W dziesiątą rocznicę zakończenia Soboru ogłosił Adhortację „Evangelii Nuntiandi – O ewangelizacji w świecie współczesnym”. Głoszenie Ewangelii było dla papieża Pawła VI sprawą priorytetową. W czasie otwarcia synodu w 1974 roku Paweł VI postawił trzy słynne pytania: „Kim jesteśmy?”, „Co robimy?”, „Co robić będziemy?” Później we wprowadzeniu do Adhortacji napisał: … głoszenie ewangelicznego orędzia nie jest czymś takim, co Kościół mógłby dowolnie albo wykonywać, albo nie wykonywać, ale jest zadaniem i obowiązkiem, nałożonym mu przez Pana Jezusa, ażeby ludzie mogli wierzyć i dostąpić zbawienia. Głoszenie Ewangelii jest zgoła konieczne, jest jedyne w swoim rodzaju i nic go nie może zastąpić (p. 5).

To nauczanie do dziś nie straciło nic na aktualności, a z upływem czasu nabiera coraz większego znaczenia, bo świadomość konieczności głoszenia Ewangelii w Kościele wzrasta, o czym niech zaświadczą kolejne strony tego numeru.
Ks. Antoni Miciak CM

Więcej w najnowszym numerze Wiadomości Misyjnych.

Trzydziesty ósmy numer „Wiadomości Misyjnych” można otrzymać w parafiach Misjonarskich i kołach misyjnych. Można go także zamówić w Sekretariacie Misyjnym i zostanie wysłany na wskazany przez Państwa adres.
Zamówienia składać za pośrednictwem poczty elektronicznej pisząc na adres: sekretariatmisyjny@misjonarze.pl

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »