Przejdź do treści

Wiadomości Misyjne nr 39(2-2016)

  • przez

Najnowszy numer już jest! A w nim m.in.:

  • W sercu islamu – kontynuacja wywiadu z siostrą Anną Pasturczak,
  • List od ks. Jakuba Hilera, który rozpoczął posługę w Beninie,
  • Święta Wielkanocne na Madagaskarze – blog ks. Marka Maszkowskiego,
  • Budujemy dom – list od ks. Stanisława Deszcza
  • Projekt M3: Misja w Odessie,
  • Koło Misyjne: Muzeum Historyczno-Misyjne.

Nie zabrakło również: fragmentu archiwalnego numeru „WM”, recenzji kolejnej „misyjnej” książki, krótkiego życiorysu świętego Zgromadzenia oraz podziękowania za udział w akcji „Kamery GO-Pro na misje”, a także dodatku specjalnego – mapki z Siostrami Miłosierdzia posługującymi na misjach.

„Redemptoris Missio” – nasza wspólna odpowiedzialność
Św. Jan Paweł II w swojej encyklice „Redemptoris Missio” opisał to, co z serca wszystkich zainteresowanych tematyką misyjną – a więc również czytelników „Wiadomości Misyjnych” – wypływa. Mowa o odpowiedzialności za drugiego człowieka, zwłaszcza tego, który nigdy nie słyszał o Dobrej Nowinie. To dla takiego człowieka – ubogiego, bo nieświadomego Bożej miłości młodzi mężczyźni i młode kobiety, decydują się porzucić wszystko i jechać na misję. Po co? Po to, by być świadkami miłości. Bo miłością tą trzeba się dzielić. Święty Wincenty podpowiada: nie wystarczy, że kocham Boga, jeżeli nie kocha Go mój bliźni. O mądrości i aktualności tych słów przekonamy się czytając uważnie kolejne strony naszej gazety. Polecamy zwłaszcza świadectwo księdza Jakuba Hilera, który dzieli się swoimi pierwszymi wrażeniami na misji w Beninie.

W tym numerze zamieszczamy też misyjną mapkę z siostrami szarytkami. Mamy nadzieję, że zawiśnie ona, podobnie jak ta z poprzedniego numeru, na ścianach wielu salek parafialnych, zakrystii, mieszkań i domów. Dziękujemy za każdy wyraz wsparcia dla naszego wspólnego misyjnego dzieła.

kl. Wojciech Kaczmarek

Więcej w najnowszym numerze Wiadomości Misyjnych.

Trzydziesty dziewiąty numer „Wiadomości Misyjnych” można otrzymać w parafiach Misjonarskich i kołach misyjnych. Można go także zamówić w Sekretariacie Misyjnym i zostanie wysłany na wskazany przez Państwa adres.
Zamówienia składać za pośrednictwem poczty elektronicznej pisząc na adres: sekretariatmisyjny@misjonarze.pl

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »