Przejdź do treści

Wiadomości Misyjne nr 41 (4-2016)

  • przez

Najnowszy numer Wiadomości Misyjnych powinien zagościć już w Waszych domach. Numer jest poświęcony przede wszystkim ś.p. ks. Markowi Maszkowskiemu, który zmarł na Madagaskarze.
Nie zabrakło szczegółowej relacji z pobytu Malgaszy w Polsce, którzy mogli uczestniczyć w ŚDM2016, także dzięki Waszemu wsparciu.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, życzymy Wam błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, by nowonarodzony Chrystus przemieniał Wasze życie.

Do Sponsorów, Darczyńców i Przyjaciół
25 stycznia 2017 roku uroczyście rozpoczniemy Jubileusz 400-lecia naszego wincentyńskiego charyzmatu. Zaczęło się od kazania, jakie św. Wincenty a Paulo wygłosił w Folleville, na temat spowiedzi generalnej, a potem usiadł w konfesjonale… Poruszenie wiernych było tak ogromne, że sam św. Wincenty uznawał ten dzień za duchowe narodziny Zgromadzenia i wielu gałęzi Rodziny Wincentyńskiej, choć formalnie zaczynały istnieć niekiedy wiele lat później. W rozpoczynającym się roku jubileuszowy cieszymy się szczególnie z powstania najmłodszej gałęzi Rodziny Wincentyńskiej na ziemi polskiej MISEVI POLSKA, czyli Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, które jest częścią Międzynarodowego Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy. Odtąd Projekty „M3”, „B3”, „Ukraina” i jakie jeszcze się narodzą będą działały w Stowarzyszeniu. Nikogo nie trzeba przekonywać, jakie nowe możliwości otwierają się przed tak sformalizowanym działaniem.
Na nadchodzący Rok Wszystkim Czytelnikom i Przyjaciołom Misji życzę obficie Bożego błogosławieństwa!

Ks. Antoni Miciak CM

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »