Przejdź do treści

Wiadomości Misyjne nr 47-48 (2-3/2018)

  • przez

W kolejnym numerze Wiadomości Misyjnych możemy przeczytać o m.in.:

  • Misja w Haiti – świadectwo s. Haliny Kowalskiej SM
  • Misyjna gawęda o pracy na Węgrzech z ks. Michałem Lipińskim CM
  • O życiu w Beninie opowiada ks. Jakub Hiler CM
  • O “Ziemi Magellana” pisze ks. Rafał Brukarczyk CM

Ze strony naszej redakcji zachęcamy do lektury historii pierwszego męczennika Zgromadzenia Misji, recenzji kolejnej pozycji “Misyjnej półki” oraz paru słów o różańcu misyjnym.

Radość Ewangelii i smutek

Minęło już kilka lat od ogłoszenia przez papieża Franciszka adhortacji Evangelii Gaudium, kiedy jednak się do niej wraca, zdumiewa ona aktualnością i świeżością spojrzenia.

W ostatnim numerze przywoływałem biblijne motywy radości, które papież cytuje w swoim dokumencie. Z radością kontrastuje smutek. Gości on w wielu sercach. Z niezwykłym zatroskaniem pisze papież o smutku świata, wskazując, że choć świat ma wieloraką i wręcz przygniatającą ofertę konsumpcji, to w sercu przyzwyczajonym do wygody, w sercu chciwym, w sercu chorobliwie poszukującym powierzchownych przyjemności ten smutek się zakorzenia.

„Kiedy życie wewnętrzne zamyka się we własnych interesach, nie ma już miejsca dla innych, nie liczą się ubodzy, nie słucha się już więcej głosu Bożego, nie doświadcza się słodkiej radości z Jego miłości, zanika entuzjazm czynienia dobra. To niebezpieczeństwo nieuchronnie i stale zagraża również wierzącym” (EG, nr 2).

Zapraszamy do lektury, każdy artykuł, choć nie mówi o tym wprost, jest tu świadectwem radości Ewangelii, jest zaprzeczeniem smutku, jakiemu ulegają serca zamykające się we własnych interesach, niech zaraża „entuzjazmem czynienia dobra”.

Ks. Antoni Miciak CM

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »