Przejdź do treści

Wiadomości Misyjne nr 50 (1/2019)

  • przez

W jubileuszowym, 50. numerze Wiadomości Misyjnych są m.in. takie artykuły:

  • druga część świadectwa s. Sabiny Konopki SM
  • list z Papui od ks. Jacka Tendeja CM
  • świadectwo ks. Roberta Puzi CM o austriacko-ukraińsko-tureckiej rzeczywistości misyjnej
  • o handlu ludźmi – hańbie naszego pokolenia
  • kolejne wieści od MISEVI oraz ogólne z całego świata

Dodatkiem jest krzyżówka misyjna, której hasła w dużej mierze odnoszą się do całego numeru. Gotowe rozwiązania prosimy wysłać na adres: wiadomoscimisyjne@gmail.com do 30 czerwca 2019 r.


Narodziny Misji

Wielki Post jako przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa jest również przygotowaniem do wielkiego posłania. Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa jest naszym wybawieniem z przekleństwa grzechu, zwycięstwem nad śmiercią, jest otworzeniem nieba. O tym nie można milczeć, tę niezwykle radosną nowinę trzeba ponieść na cały świat. Zatem Święta Wielkanocne możemy nazwać również świętami narodzenia się misji. Zmartwychwstały ukazując się swoim uczniom zostawiał im zadanie, wszyscy Ewangeliści o tym piszą. Św. Marek: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (16, 15). Św. Mateusz: Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego (28, 19). Św. Łukasz: Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma, i rzekł do nich: Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego (Łk 24, 46 – 48), a św. Jan zapisze takie słowa wypowiedziane przez Jezusa do uczniów w dniu zmartwychwstania: Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam (J 20, 21).

Papież Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium krótko stwierdzi: Radość Ewangelii, wypełniająca życie wspólnoty uczniów, jest radością misyjną (21), a potem zwraca się z prośbą: Bądźmy we wszystkich regionach ziemi w «permanentnym stanie misji» (25). Chciałoby się powiedzieć, że autorzy tekstów tego i każdego numeru Wiadomości Misyjnych, Darczyńcy, wszyscy którzy się modlą za misje i misjonarzy w pełni rozumieją to nauczanie papieża i każdy na swój sposób je podejmuje. Zapraszam do lektury.

Ks. Antoni Miciak CM

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »