Przejdź do treści

Niedziela Misyjna

  • przez
Tegoroczny Tydzień Misyjny odbywa się pod hasłem: “Ochrzczeni i posłani”

Październik w życiu parafialnym kojarzy nam się z nabożeństwami różańcowymi. W tym roku jest on wyjątkowym czasem w życiu Kościoła. Decyzją papieża Franciszka jest to Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Papież w ten sposób chciał uczcić setną rocznicę Listu Apostolskiego Maximum illud papieża Benedykta XV, w którym akcentował potrzebę pracy misyjnej Kościoła.

Tegoroczna Niedziela (20 października) i cały Tydzień Misyjny obchodzona jest pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa w misji na świecie”.

Obchody tego miesiąca pomogą nam przede wszystkim w ponownym odkryciu misyjnego znaczenia naszego przylgnięcia wiary do Jezusa Chrystusa, wiary darmo otrzymanej jako dar w sakramencie Chrztu św. (…) To Boże życie nie jest produktem na sprzedaż – nie uprawiamy prozelityzmu – lecz bogactwem, które trzeba dawać, przekazywać , głosić: takie jest znaczenie misji. Darmo otrzymaliśmy ten dar i darmo się nim dzielimy (por. Mt 10,8).

– papież Franciszek

Pamiętajmy w modlitwie, szczególnie różańcowej, o dziele Misji Kościoła, o wszystkich misjonarzach, którzy głoszą Ewangelię po całym świecie, prosząc także o pokój na świecie, aby wszyscy ludzie mogli żyjąc bezpiecznie przyjąć wiarę w Boga i doświadczyć Jego miłosiernej miłości.

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »