Przejdź do treści

Wsparcie misji na Madagaskarze

  • przez

Drodzy Przyjaciele Misji,

5-go listopada 2017r. Ojciec Generał Zgromadzenia Misji w Tananarive dał mi pismo i krzyż misyjny, wysyłając mnie na nową misję do Diego Suarez (Antsiranana). Przyjechałem tutaj 11-go listopada z konfratrem Malgaszem Paulbert i zamieszkaliśmy w małym prowizorycznym domku, który zamieszczam na zdjęciu.

Dawny dom misjonarzy w Diego Suarez (Antsiranana-Madagaskar).

Po wodę chodziliśmy z bidonami do pobliskiej rzeki. Dopiero w tym roku biskup zafundował nam studnię i mamy wodę na miejscu. Jesteśmy już tu trzy lata i obsługujemy peryferie miasta w ramach parafii św. Franciszka z Asyżu.

27 września bieżącego roku Wikariusz Generalny archidiecezji poświęcił i wmurował kamień węgielny pod nowy dom dla misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Otrzymaliśmy pomoc finansową od Ojca Generala na budowę nowego domu, która jest przewidziana na nową większą wspólnotę misjonarzy, tutaj na samej północy Czerwonej Wyspy. Dlatego zwracam się z gorącą prośbą do Przyjaciół Misji o pomoc finansową, abyśmy mogli wykończyć nowy dom, bo środki którymi rozporządzamy nie są wystarczające. Oto kilka zdjęć przedstawiających dawny domek i makietę nowego.

Z góry serdecznie dziekuję wszystkim ofiarodawcom, którzy będę nam pomagali. Serdeczne pozdrowienia i szczęść Boże!

Ks. Marcin Wiśniewski CM


Przelewy prosimy dokonywać na konto Sekretariatu Misyjnego tytułem: ks. Wiśniewski

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »